Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Vakıflar

IBSA BİLİMSEL ARAŞTIRMA VAKFI

IBSA Foundation for scientific research

2012 yılında Lugano’da kurulan ve araştırmayı destekleyen, bilimsel kültürü yaygınlaştıran ve genç öğrencileri forumlar, çalıştaylar, atölyeler, çeşitli eğitim bursları ve yayımlar aracılığıyla eğiten, kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur. Sağlık sorunları, yaşam kalitesi ve bireyin bakımı gibi hususlarda halkın farkındalığını arttırmada aktif bir rol oynamaktadır.

ibsafoundation.org

IBSA Çocuk Vakfı

IBSA Foundation for children

Bu vakfın temel amacı, Ticino Kantonu (İsviçre) IBSA çalışanlarına ve yerel nüfusa pratik anlamda destek vermek amacıyla kurulan 4 aydan 4 yaşına kadar 30 çocuk için IBSA Nido Primi Passi gündüz bakım evinin yönetimidir.


nidoprimipassi.ch

Personel Sosyal Güvenlik Fonu Yönetimi Vakfı

IBSA Foundation for occupational pension provision

Personel Sosyal Güvenlik Fonu Yönetimi Vakfı: kanunen zorunlu tutulmadan çok önce 1958 yılında kurulmuş olup asıl amacı İsviçre’deki IBSA çalışanlarının emeklilik fonu varlıklarının yönetimidir. Sunulan sosyal güvenlik hizmetleri, İsviçre yasalarının şirket emeklilik fonları için zorunlu tuttuğu fonlardan daha üstündür. Ayrıca vakıf, emeklilik sırasında ve sağlık sorunları durumunda çalışanların finansal rahatlığını garanti etmektedir.